KOBIDO-japoński,liftingujący masaż twarzy i głowy

Na czym polega masaż Kobido?/ Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to głęboki masaż wykonywany na powierzchni skóry. Wywodzi się on z tradycyjnych chińskich założeń medycznych.
Masaż Kobido jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten, to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra staje się mocniejsza, a ponieważ działamy na nią głębiej, możemy ją również intensywniej odżywić, dzięki składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach użytych do masażu.
Masaż jest dość złożony i intensywny. Jest to zaawansowana metoda masażu, która obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż dociera w głąb skóry i oddziałuje na mięśnie. Masaż jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki, a ich główną cechą jest szybkość.  Wykonywane ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu.
Pełny masaż twarzy, jak również karku i dekoltu, składa się z ponad stu ruchów, których wykonanie wymaga precyzji i wiedzy.Ta sztuka masażu wymaga poświęcenia jej wielu godzin praktyki, a nauka poszczególnych ruchów jest trudna do opanowania. To głęboka stymulacja tkanek i intensywny drenaż limfatyczny.
Masaż Kobido nie powinien wywoływać bólu, choć szybkie ruchy rąk mogą wywoływać odczucia na granicy bólu. Ma to doprowadzić do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy.
 Po masażu czujemy się odprężeni, uwalniamy ze skóry toksyny, pobudzamy pracę nerwów, skóry i mięśni. Efektem jest więc naturalny lifting.Z jakich etapów się składa japoński masaż Kobido?

1.Przygotowanie i demakijaż

2.Relaksacja (ramiona, kark, szyja, dekolt, głowa)
Masaż relaksacyjny polega na delikatnych, przyjemnych ruchach głaskania .To czas poświęcony na rozluźnienie mięśni twarzy.Technika ma na celu wprowadzenie osoby masowanej w stan głębokiego relaksu, zniwelowanie uczucia zmęczenia oraz napięć. Masażysta wykonuje spokojne ruchy, które wygładzają zmarszczki, pozwalają uwolnić energię i odprężyć spięte mięśnie. Ta część rytuału odbywa się bez użycia olejku.

3.Drenaż limfatyczny
Na tym etapie ruchy stają się coraz bardziej intensywne, bo mają na celu poprawę krążenia limfy i krwi. Drenaż polega na przepchnięciu limfy do węzłów chłonnych pachowych,co zmniejsza opuchliznę i obrzęki,rozbija zalegające złogi,usuwa nadmiar wody i wspomaga usuwanie toksyn i innych zanieczyszczeń z organizmu oraz usprawnia pracę układu krwionośnego i limfatycznego. Drenaż prowadzi do zniwelowania obrzęków na twarzy oraz zacienień w szczególnie delikatnej okolicy oczu. Podczas drenażu skóra staje się rozgrzana, zaczerwieniona i miękka. Zmniejszają się obrzęki i wyrównuje się koloryt skóry.

4.Manualny lifting
Masażysta przechodzi do coraz szybszych i mocniejszych ruchów, które na początku mogą wywoływać dyskomfort nawet na granicy bólu. Pojawiają się ruchy ugniatające,oklepujące i rozciągające skórę oraz wprowadzające twarz w delikatne wibracje poprzez falowanie i krótkie szczypnięcia. Ten etap pobudza mikrokrążenie krwi i stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny. Stymuluje syntezę fibroblastów, a tym samym tworzenie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Wspomaga dotlenienie komórek, poprawę konturu twarzy. Ułatwia pozbycie się zmęczenia,sprawia, że faktura skóry staje się jędrniejsza i gładsza, spłycone zostają zmarszczki mimiczne oraz poprawia się struktura tkanki.Lifting wspomaga przepływ energii, wzmacnia naszą witalność.

 5.Akupresura
Ucisk punktów energetycznych na twarzy ma na celu usprawnienie funkcji CAŁEGO ORGANIZMU. Punkty nad brwiami są odpowiedzialne za prawidłowe działanie serca. Uciski punktów na czole mają na celu poprawienie pracy pęcherza moczowego oraz jelita cienkiego. Miejsce pod okiem jest odpowiedzialne za działanie nerek .Przestrzeń między brwiami odpowiada za funkcję wątroby. Ucisk skroni ma usprawnić funkcję pęcherza moczowego.Punkty znajdujące się obok płatków  nosa  odpowiadają za trzustkę.

Jakie są korzyści z masażu Kobido?
Japońska technika liftingu twarzy aktywizuje produkcję kolagenu, poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz wyrównuje jej koloryt. Masaż Kobido poprawia ukrwienie, dostarcza niezbędnych składników odżywczych i tlenu oraz uruchamia mechanizmy regeneracji i odmładzania.

Japoński masaż Kobido – dla kogo?
Japoński masaż Kobido jest odpowiedni dla ludzi potrzebujących relaksu i wytchnienia jak i dla osób chcących wydłużyć młody, promienny wygląd skóry oraz zniwelować napięcia mięśni twarzy.
Najbardziej z tej formy masowania skorzystają osoby, które widzą u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Zauważają, że skóra traci jędrność i gęstość. Staje się wiotka i cienka. Osoby w dojrzałym wieku to największa grupa populacji, która korzysta z prozdrowotnych właściwości manualnej stymulacji mięśni Kobido. Ten rytuał sprawdzi się także u osób, które bardzo dużo schudły i widzą u siebie nadmiar skóry. Chętnie korzystają z zalet tego masażu osoby, które cierpią na powtarzające się, uciążliwe bóle głowy, migreny, zmęczenie oczu.
Masaż Kobido jest odpowiedni dla osób w każdym wieku zmagających się z:
BÓLAMI GŁOWY, KARKU, NAPIĘCIAMI MIĘŚNI ODCINKA SZYJNEGO KRĘGOSŁUPA
Przeciążenia mięśni karku i pleców są często konsekwencją długotrwałego stresu, nieprawidłowej postawy podczas pracy przy komputerze oraz za kierownicą auta. Napięcie odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa bardzo często skutkuje bólami napięciowymi głowy oraz ograniczoną ruchomością głowy i obręczy barkowej. W masażu Kobido dzięki zastosowaniu techniki masażu tkanek głębokich odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa niweluje napięcia obręczy barkowej oraz potylicy.
BRUKSIZMEM
Osoby z tym schorzeniem cierpią na bóle mięśni, nadwrażliwość zębów i dziąseł oraz pękające szkliwo. Bruksizm wynika z parasomni czyli zachowań niepożądanych w ciągu snu.  Zgrzytanie i zaciskanie zębów prowadzi do bólów migrenowych głowy i do dysfunkcji stawu skroniowo – żuchwowego. W japońskim masażu Kobido mięśnie szczęki i żuchwy zostają rozluźnione poprzez ruchy rozciągające i wydłużające tkankę. Terapeuta stosuje także technikę  punktów spustowych  mięśnia dwubrzuścowego , mięśnia żwacza oraz mięśni skrzydłowatych .Dzięki zastosowaniu techniki masażu tkanek głębokich oraz punktów spustowych dochodzi do rozluźnienia mięśni żwacza a tym samym poprawy samopoczucia osoby masowanej.

Dużą grupę stanowią ludzie między 30. a 40. rokiem życia, którzy już zawczasu chcą zawalczyć o młody wygląd, zanim pojawią się głębokie zmiany w postaci zmarszczek, worków pod oczami, rozmytych rysów twarzy, drugiego podbródka. W tym wieku masowanie twarzy działa zapobiegawczo i jest najlepszym rodzajem prewencji, który przedłuży młodość skóry i zminimalizuje potrzebę sięgania po inwazyjne metody ujędrniania skóry.
Japoński masaż Kobido jest odpowiedni również dla osób, które obawiają się inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej lub/i mają obawy przed zabiegami igłowymi ale zależy im na wydłużeniu młodego, promiennego wyglądu skóry.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania masażu Kobido?  

 •  Stany zapalne skóry
 •  Zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy  i inne wypełniacze ok. 2,5 miesiąca, botoks 2 tyg, nici liftingujące 6 miesięcy)                     
 •  Wysokie nadciśnienie tętnicze
 •  Stany zapalne organizmu- gorączka
 •  Stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 miesiące
 •  Przerwana ciągłość naskórka
 •  Cera naczyniowa –  istnieje możliwość zabiegu, ale w delikatnej formie   
 •  Trądzik różowaty w fazie zaostrzeń
 •  Nowotwory
 •  Ciąża zagrożona

Jakich efektów można się spodziewać po masażu Kobido?
Masaż twarzy Kobido ma pozytywny wpływ zarówno na urodę, jak i na zdrowie.
Wykonywany regularnie przez wykwalifikowanego w tym zakresie specjalistę wpływa korzystnie na
 URODĘ:
    podniesienia policzków
    ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry
    zniwelowania opadających policzków
    spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych
    zmniejszenia opuchlizny
    zniwelowania worków pod oczami
    podniesienia opadających powiek
     uniesienie opadających tkanek
     spowolnienie procesów starzenia się skóry
     poprawę kolorytu skóry
ORAZ
ZDROWIE:

 •  redukuje stres
 •  reguluje bilans energetyczny całego ciała,
 • zapewnia pełny relaks i odprężenie,
 • zmniejsza efekty bruksizmu,
 • łagodzi bóle głowy,
 • zmniejsza sztywność mięśni twarzy,
 • zmniejsza problemy z układem pokarmowym- przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu                 
 • poprawia wzrok.

Jak często należy wykonywać masaż Kobido?
Zalecana ilość zabiegów: seria 7-8 zabiegów stosowanych  w odstępie tygodnia;
dla podtrzymania efektu: 2 zabiegi w miesiącu.